Medžiaginės įtempiamos lubos

Dauguma žmonių svajoja, jog jų namai būtų patys geriausi, gražūs, tikra tvirtovė ir jaukus šeimyninis lizdelis, ir kad tuo pačiu metu namas atitiktų pačias naujausias dizaino tendencijas ir pažangiausias technologijas, nepriklausomai nuo to, ar tai privatus namas ar butas. Šiandien mes panagrinėsime klausimus, susijusius su apipavidalinimu tokio svarbaus kiekvieno namo elemento kaip lubos.

Kaip pastebėta pastaraisiais metais, paprastos balintos lubos negrįžtamai nueina į praeitį. Tą patį galima pasakyti ir apie kažkurį laiką anksčiau buvusią tokią populiarią lubų plytelę. Joms į pamainą ateina pakabinamos ir įtempiamos lubos. Dvi tokių lubų rūšys – tai PVC ir audeklinės (medžiaginės) įtempiamos lubos. Kiekvienos iš jų, žinoma, turi savo privalumų ir trūkumų, į kuriuos būtina atsižvelgti, norint teisingai kiekvienu konkrečiu atveju pasirinkti įtempiamas PVC arba medžiagines lubas.

Privalumai ir panaudojimas

Medžiaginės įtempiamos lubos puikiai tinka užmiestės namui, kotedžui, taip pat periodiškai nešildomoms patalpoms. Būtent šiais atvejais galima geriausiai pastebėti praktiškai visus tokių lubų privalumus ir išvengti jų trūkumų.

Liaudyje medžiaginės įtempiamos lubos dažnai vadinamos besiūlėmis, kadangi tokių lubų audeklas būna iki 5 metrų pločio. Todėl tokias lubas galima naudoti patalpose, kurių plotis neviršija 5 metrų. Kaip žinia, daugumos patalpų, ypač daugiabučiuose namuose esančių butų kambarių plotis retai kada būna didesnis nei 3,5-4 metrai, todėl štai būtent čia ir pasireiškia tas liaudiškas „besiūliškumas“. O iš PVC gaminamos lubos būna kur kas siauresnės, todėl plačiose patalpose siūlės bus neišvengiamos.

.

Dar vienas svarbus medžiaginių įtempiamų lubų privalumas slypi pačioje medžiagoje, iš kurios jos gaminamos. Čia svarbus yra pats medžiagos pagrindas, kuris yra įsodrintas poliuretanu, – kalbant paprasčiau – toji medžiaga yra poliesteriu įmirkytas audeklas. Tokia medžiaga yra žymiai atsparesnė už PVC plėvelę, iš kurios gaminamos paprastos įtempiamos lubos. Todėl medžiaginės įtempiamos lubos yra kur kas labiau apsaugotos nuo visokių pažeidimų, išskyrus aštriais daiktais padaromus pažeidimus.

Dar būtinai verta priminti tokį faktą, kad medžiaginiu pagrindu pagamintos įtempiamos lubos puikiai atlaiko didelius temperatūrų svyravimus. Jos puikiai „jaučiasi“ ir per karščius, ir per šalčius (iki minus 40 laipsnių), todėl tokios lubos gerai užsirekomendavo patalpose, kuriose nėra įrengto šildymo. Be įvairių biuro patalpų, medžiagines įtempiamas lubas galima naudoti ir ganėtinai nestandartinėse nešildomose patalpose, tokiose kaip verandos, lodžijos, privačių namų priebučiai ir pan.